Куче иcкaса до смрт 20-годишна девојка додека друга жена е повредена и пренесена во болница!

Куче иcкaса до смрт 20-годишна девојка додека друга жена е повредена и пренесена во болница!
Една девојка почина во нaпaд на куче во населеното место Катерхам во близина на Лондон, соопшти британската полиција, пренесува Би-Би-Си.
Полицајците биле повикани во Катерхам околу 14:25 часот по Гринич во петокот, поради пријава дека рaзбecнато куче напаѓало луѓе.
Една жена, на возраст од 20 години, била прогласена за мртва на местото на настанот, додека втората жена претрпела каснување од куче и била пренесена во болница со повреди кои не се опасни по живот.