Миа Костова: Ако почне Данела да отпушта и од инстаграм, јавете ми

Миа Костова: Ако почне Данела да отпушта и од инстаграм, јавете ми

Откако во медиумите беше споделена информацијата дека градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска отпушта околу 100 вработени во ЈП Водовод, на социјалните мрежи се огласи и инфлуенсерката Миа Костова.

„Ако почне Данела да отпушта и од инстаграм, јавете ми да не се изненадам“, се пошегува инфлуенсерката Костова на својот Фејсбук профил.

Инаку, за Миа Костова летото се уште не е завршено. Таа деновиве ужива во плажите на Грција. Претходно, инфлуенсерката целото лето го помина во Дерми, Албанија.